0 beğenilme 0 beğenilmeme
324 gösterim
sordu
minecraft nasıl oynanır

2 Cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı

Oyuna ilk girdiğinizde kendinizi eliniz ve sandığınız boş, doğa ile iç içe ve yalnız başına bulacaksınız, multiplayer seçeneğinde arkadaşlarınız ile oynamıyorsanız tabi. Öncelikli olarak yapmanız gereken ağaç kesmek olacak. Elinizi çabuk tutup, gece olmadan 3-5 tane ağacı kesip düşen kutuları toplayın. Boş eliniz ile kırabileceğiniz en güçlü materyal ağaçtır. Zaten kesemeseydiniz oyun ilerlemeyecekti. Ağaçtan düşen hammaddeyi kalasa çevirip kazma, kürek, keser gibi el aletleri yapmalıyız. Bu işleme Crafting deniyor. Ve oyunun kilit noktası crafting’tir bana göre.

0 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı

MİNECRAFT NASIL OYNANIR?

   Üç boyutlu bir oyun olan minecraft ile hayal gücünün sınırlarını zorlamak isteyenler için size oyun bilgisi sunacağız. Oyuna yeni başlayacak olanlar ve çok merak edenler için oyunun düzenini ve girişini elimizden geldiğince sizlere anlatmaya çalışıyoruz. Oyun üç boyutlu lego tarzı bir oyun olmaktadır ve en çok en güzel minecraftoyna.online üzerinden oynanmaktadır. ilkel yaşamı gündüz yaşarken gece de kötü canavarlardan korunmaya çalışmak ana mantığı olan bir oyun olmaktadır. Uzun yıllardır rakip oyunları gölgede bırakan ve oynayıcılarına eğlenceli dakikalar yaşatan bir oyun olmaktadır. Gündüz çalışacak gece savaşacaksınız. Minecraft nasıl oynanır bilmeyenler için açılamalarda bulunacağız.

    Minecraft mantığı ve oynamak          

      Minecraft oynayıcıları bilirler gündüzler hayatta kalmak için eşya yapacaklar geceleri ise yaşam mücadelesi verecekler. Minecraft nasıl oynanır bilmeyenler ise yazımızı okumaya devam etsinler.ilk önce oynayacak bir server bulmanız gerekiyor, nerden bulacağınızı bilmiyorsanız hiç üzülmeyin minecraftserver.gen.tr sayesinde yüzlerce minecraft server ip adresi bulabilir ve oyunu online bu serverlara katılarak oynayabilirsiniz. Yabani doğa ile iç içe olacaksınız. İlk yapmanız gereken ağaç kesmek ve bunu yaparken hızlı olmanız gerekir. Ağaçtan gelen hammaddeyi kalas yapmanız gerekiyor. Kalası yaptıktan sonra onu kazma, balta kürek yapacaksınız. Bunu yapmanızdaki amaç daha sonra size meteryal toplamanız için size bu araçlar gerekli olacaktır. Size lazım olacak olan bütün meteryallari bu araçlarla toplayacaksınız ve bu işlem sizin kilit noktanız olacaktır. Bu birinci kısım için yeterli toplama yapmanıza yeterli olacaktır. İkinci yapmanız gereken en önemli unsur ise; sandığınıza koyabileceğiniz 2*2 kareli sandıklara elinizden geldiğince yükleme yaparak iş yapabilmektir. Bunu E tuşu ile açabileceksiniz. En son ise kalas oluşturmak; bunu yapmak için ağaçtan topladığınız hammaddeleri tek kereye koyarak üretime başlamanızdır.

    Minecraft en eğlencesi

     Eğlenceli kısmı bu oyunun üretim yaparken hızlı olmanız olacaktır. Çünkü gece olduğu zaman savaşmanız gereken yaratıkları hayatta kalmanız gerekmektedir. Bu yüzden her zaman adrenalin dolu bir oyun olmakta ve hep yeni adımları keşfetmenizi sağlamaktadır. Eğer sizde bu oyununu eğlencesini yaşamak istiyorsanız kolaylıkla minecraft-indir.com dan indirmeniz ve oyuna başlamanız mümkün olmaktadır.

Daha fazla bilgi için bknz: https://www.minecraftnasil.com/tag/oynan%C4%B1r

İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1k gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 576 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 242 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 305 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 544 gösterim
...