0 beğenilme 0 beğenilmeme
524 gösterim
sordu
minecraft nasıl kurulur

2 Cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı
seçti
 
En İyi Cevap

Merhabalar,

İlk önce Minecraft.net'e giriş yapalım.
image

Daha sonra yukarıdaki barda bulunan "DOWNLOAD" ikonuna/yazısına tıklayın.

image

Download sekmesinde bulunan yeşil "Download" tuşuna basın. "MinecraftInstaller.exe" inmeye başlayacak. Dosyanın inmesi bitince istediğinz yere atabilirsiniz. Ben masaüstüme attım.

image

Dosyaya tıklayın ve kurucuyu çalıştırın.

image

Gelen ekrandan en yukarıdaki tuştan devam edeceksiniz. Benim bilgisayarımda oyun halihazırda kurulu olduğu için o kısım kapalı. Ayrıca kurulum aracından oyunun eksik dosyalarını tamamlayabilir ya da silebilirsiniz.

image

Kurulumunuzu tamamlayın ve oluşan başlatıcıya girin. Çıkan ekrandan girişinizi yapın.

image

İyi Oyunlar!

(Oyun veya içerik güncellemeler ile değşikliğe uğramış olabilir ve rehber güncelleğini yitirmiş olabilir. Bu gibi durumlarda siteye yeni bir soru olarak yazmanızı tavsiye ederim.)

0 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı

MİNECRAFT NASIL KURULUR

   Birçoğunuzun müptelası olduğu minecraft oyunu oynayıcılarının büyük beğenisini kazanmış bulunmakta özellikle minecraftoyna.online üzerinden oynanan ve minecraft-indir.com dan indirilen bu oyun Uzun yıllar önce var olan bir oyun olmasına rağmen hala çok fazla seveninin olması oyunun kalite ve eğlencesinin en yüksek seviyelerde olduğunu göstermektedir.Minecraft server arayanlar için minecraftserver.gen.tr sitesinin Oyun kurucusunun birçok oyunu baz alarak kurmuş olduğu bu oyun oynayıcıları tarafından her daim beğeni topluyor. Minecraft  oynayanlar biliyorlar fakat yeni oynamaya başlayanlar veya oynamak isteyenler için minecraft nasıl kurulur nasıl kurulur konusunu size anlatmaya çalışacağız.

     Minecraftın kurulumu

Minecraft oynayıcıları oynarken eğlenmenin tadına varanlar zamanın nasıl geçtiğini anlamayanlar sizlere minecraft hakkında en bilinmeyenleri anlatmaya devam ediyoruz.  Minecraft nasıl kurulur bilmeyenler yazımızı okumaya devam edin. Minecraft kurulumu için; minecraft-indir.com dan minecraft indir kısmına girdikten sonra 1.6.1-1.6.2 minecraftı indirin. İndirdiğiniz dosyayı rardan kaldırın. Sonrasında 1.6.1 açıp yüklemeyi tamamlayın. Yükleme gerçekleşene kadar bir süre beklemeniz gerekecektir. Bu sürede cihazda işlem yapmamanız daha çabuk inmesini sağlayacaktır. Diğer kurulumların da aynı yöntemle indirmeniz mümkün olacaktır. Kurulum olduktan ve yükleme işlemi bittikten sonra oyun sayfasına tıklayarak oyuna girebilirsiniz. Oyuna ilk girdiğiniz zaman sizden isim isteyecektir isim işini ayarlar bölümünden halledebilir ve oyunun keyifli kollarına kucak açabilirsiniz.

Minecraft hakkında

Minecraft eğlenceli bir oyun olup keyifli zamanlar geçirmenizi hedefler. Oyun ilk çağ dönemini anlatırken heyecan katmak için birde aksiyon yaratan sahnelere sahip olmaktadır. Sanki bir lego oyunu oynuyormuş hissinin yanı sıra kötülerle savaşmanın keyfine varıyor olacaksınız. Hayat mücadelesi vermeyi ve mücadele ederken değişik stratejiler geliştirmeyi öğreneceksiniz. Kendini tanımış yaş grubunun rahatlıkla minecraftoyna.online üzerinden oynayabileceğiz bir oyun olsa da çok küçük yaş grupları biraz daha küçük yaş grupları biraz daha beklemelerinde fayda olacaktır. Eğlence ve aksiyonu bir arada isteyenlerin buluşma noktasına hoş geldiniz.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 2.1k gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 443 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 487 gösterim
29 Eylül 2016 misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 3.1k gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 563 gösterim
29 Eylül 2016 misafir sordu
...